KOSZYK JEST
PUSTY

BEZPŁATNA DOSTAWA

sklep@eperuki.pl

BLOG - ABC Peruk - Typy peruk

lip20

BLOG - ABC Peruk - Typy peruk

Typy włosów ...

Peruki jako alternatywa dla włosów dzielone są według typu włosów i struktury bazy - czepka.  Peruki mogą być wykonane z włosów naturalnych lub z włókna syntetycznego lub mieszanki obu. Przeciętnie pierwszy raz rozglądając się za peruką szukamy peruki z włosów naturalnych. Wydaje nam się, że peruka z naturalnych włosów może zapewnić naturalny wygląd. Nie jest to do końca prawdą. Dziś producenci dostarczają bardzo dobrej jakości peruki z włosów syntetycznych. Najnowsze włókno syntetyczne ma miękką fakturę, realistyczny naturalny kolor, zachowuje swój styl i jest lekkie. Ponadto ma dłuzszą żywotność niż włosy naturalne, nie wspominając o cenie około jednej dziesiątej  peruk z naturalnych włosów.

Rodzaje peruk z włosów naturalnych różnią się sposobem zbierania i obróbki włosów. W zależności od tych czynników cena przyzwoitej jakości peruki z ludzkiego włosa może wynosić od 3000 złotych. Ponadto peruki z włosów naturalnych wymagają stylizacji i dbania o wygląd, tak samo jak nasze naturalne włosy. Aby obniżyć koszty peruk z włosa naturalnego, przemysł perukowy proponuje mieszankę włosów ludzkich i syntetycznych, zwanych różnie w zależności od marki. Innym rozwiązaniem jest najnowsze włókno syntetyczne ostatnio używane w produkcji  peruk zwane HD. Jest ono odporne na wysoką temperaturę lokówek a czyni je tańszym od naturalnych włosów. Włosy z tego włókna mogą być skręcane lub rozprostowywane przy użyciu lokówki i prostownicy osiągając za każdym razem inny wygląd.

 

... i typy czepków.

 

Pomimo, że wzory wszywek w czepkach różnią się w zależności od marki do marki, możemy wyróżnić następujące podstawowe struktury:

Standart (Open Cap) - Otwarta dla wygody i lepszej cyrkulacji powietrza oraz maszyny tkane.

Z Tiulem (Lace Front) - Włosy są mocowane pojedynczo na tiulu dla prezentowania naturalnego wyglądu  i naturalnej linii włosów.

Mono (Monofilament) - Ręcznie mocowane włosy na jedwabistej materii zapewniają naturalny wygląd przy ruchu w każdym kierunku.

lip  20
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl