KOSZYK JEST
PUSTY

BEZPŁATNA DOSTAWA

sklep@eperuki.pl

BLOG - ABC Peruk - Pielęgnacja peruki syntetycznej

paź19

BLOG - ABC Peruk - Pielęgnacja peruki syntetycznej

PIELĘGNACJA PERUK SYNTETYCZNYCH

Odpowiednia pielęgnacja peruki z włosów syntetycznych przedłuża jej realistyczny naturalny wygląd i żywotność.

Na rynku polskim produkty do pielęgnacji włosów syntetycznych są wciąż mało dostępne, a import indywidualny z USA wydaje się być kosztowny i kłopotliwy. Dlatego też przedstawiamy różne metody dbania o naszą perukę: przy pomocy profesjonalnych produktów do włosów syntetycznych oraz metodami dostępnymi w każdym domu.

WSKAZÓWKI

Do czesania włosów syntetycznych używamy metalowych grzebieni lub szczotek. Plastykowy grzebień w kontakcie z syntetycznym włosem powoduje jego naelektyzowanie, więc lepiej go unikać.

Pomocne w układaniu włosów są też nasze palce – nadają fryzurze lekki wygląd. By przywrócić peruce pierwotne loki i bardziej naturalny wygląd, potrząsamy czepkiem w różnych kierunkach.

Po zdjęciu peruki możemy ją umieścić na stojaku do peruk lub, gdy nie posiadamy takiego, przewróconym do góry dnem wazonie lub dużym dziurkowanym pojemniku na długopisy, dla zapewnienia większej przewiewność czepka.

Unikajmy źródeł gorącego powietrza, jak otwarty piekarnik czy grill. Wysoka temperatura uszkodzi włókno włosa.

Peruk syntetycznych nie można zatem suszyć suszarką do włosów czy stylizować przy pomocy gorących narzędzi. Wyjątek stanowi włókno syntetyczne  odporne na temperaturę. Peruki z takiego włókna są odpowiednio oznakowane. 

Do układania fryzury możemy stosować profesjonalny lakier do włosów syntetycznych.

UWAGA: Lakier do włosów naturalnych zawiera alkohol, który reaguje ze sztucznym włóknem uszkadzając perukę. W przypadku braku specjalistycznego lakieru, możemy użyć bezalkoholowego lakieru do włosów naturalnych (najczęściej w sprayu bez aerozolu). 

MYCIE PERUKI SYNTETYCZNEJ

Przed myciem potrząsamy peruką w celu rozdzielenia włosów. Długie włosy powinny być rozczesane zaczynając od końców i przemieszczając grzebień ku nasadzie.

Napełniamy miskę zimną lub lekko ciepłą wodą i dodajemy szampon do włosów sztucznych zgodnie z instrukcją na opakowaniu szamponu, najczęściej pojemność nakrętki. Moczymy perukę w roztworze myjącym przez 10-15 minut. Ugniatamy lekko palcami, falując czepkiem w misce. Wyjmujemy perukę z roztworu, nie rozciągając i nie wyżymając czepka. 

UWAGA: W przypadku braku specjalistycznego szamponu możemy użyć delikatnego płynu do prania WOOLITE PERŁA w ilości 1 nakrętka na miskę wody. Jeśli peruka zaabsorbowała nieprzyjemny zapach np. nikotyny, możemy wcześniej zamoczyć ją na 15 minut  w roztworze sody spożywczej, pół szklanki sody na 10 l wody. Roztwór sody pozbawia też włosy nadmiernego połysku.

Płuczemy pod bieżącą zimną wodą, na koniec lekko strzepując jej nadmiar.

Korzystne dla peruki jest jej odżywianie profesjonalną odżywką dla włosów syntetycznych. W przypadku jej braku, możemy przecesac włosy ręką z lekkim kremem do rąk na dłoni.  

Upraną perukę kładziemy na ręczniku na noc do wyschnięcia. Możemy lekko wchłonąć ręcznikiem nadmiar wody, szczególnie przy długich włosach.

Suchą perukę strzepujemy włosami do dołu, a następnie czeszemy i stylizujemy.

 

paź  19
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl